
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 3 A |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 3 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 4 ns |
| Turn-Off Delay Time | 4 ns |
| Quiescent Current | 200 µA |
| Propagation Delay | 26 ns |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 260 ns |
| Rise Time | 430 ns |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Voltage | 2.3 V |
| High Side Voltage | 118 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Stock: 26
Distributors
pcbx
Unit Price$2.82125
Ext.Price$2.82125
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.82125 | $2.82125 |
| 10 | $2.39184 | $23.91840 |
| 25 | $2.21358 | $55.33950 |
| 50 | $2.04861 | $102.43050 |
| 100 | $1.89596 | $189.59600 |
| 300 | $1.83493 | $550.47900 |
| 500 | $1.77588 | $887.94000 |
| 1000 | $1.72175 | $1721.75000 |
